XIX Rodzinny Rajd Samochodowy Turystyczno - Nawigacyjny Szlakiem Bobrów RAZ NA WODZIE, RAZ POD WODĄ - KRÓTKA RELACJA


obrazek
21 września 2019r. w Skwierzynie po raz 19 odbył się Międzynarodowy Rodzinny Rajd Turystyczno – Nawigacyjny „Szlakiem Bobrów” pod hasłem „RAZ NA WODZIE, RAZ POD WODĄ”. Za sprawą organizatorów: Stowarzyszenia Kuźnia Inicjatyw Społecznych „Awangarda” oraz Skwierzyńskiej Sekcji Cyklistów, uczestnicy mieli okazję przeżyć morskie przygody, poczuć wiatr w żaglach i zwiedzić głębie oceanów.

Na starcie Rajdu zameldowało się 11 załóg, czyli ok. 60 uczestników, którzy przebrali się nawiązując do tematyki marynistycznej słodko i słonowodnej. Dzięki uczestnikom mogliśmy zagościć na wędkarskim pomoście, zagrać razem z orkiestrą Titanica a nawet spędzić wakacje w Pogorzelicy z Januszami i Grażynami.

Organizatorzy w tegorocznej edycji Rajdu postanowili sprawdzić uczestników w roli „małej syrenki”, biegu z kołem ratunkowym, konstruktorów wodolotów. Zawodnicy musieli m.in. nauczyć się biegać w płetwach, prowadzić „rower 4x4”, przejść labirynt Atlantydy oraz łowić piłki za pomocą hula-hop.

Na trasie Rajdu uczestnicy mieli okazję przejechać się kolejką ogrodową w Nietoperku, odwiedzili muzeum fortyfikacji MRU w Pniewie, poznali uroki miejscowości powiatu międzyrzeckiego, m.in. Żółwina, Kuźnika, Kuligowa. Zakończenie rajdu odbyło się w Parku Ryb w Skwierzynie, gdzie oprócz ogromnych makiet ryb żyjących w okolicznych wodach, była przygotowana kolacja i rozdanie nagród.

W XIX edycji Rajdu „Szlakiem Bobrów” wodorost zwycięstwa otrzymała załoga nr 6 „JAXONDZISZ”. Drugie miejsce uzyskali zawodnicy z ekipy nr 13 „ŻÓŁWIE NINJA”. Ostatnie miejsce na pudle przypadło w udziale „Januszowi i Grażynom w Pogorzelicy” z zespołu nr 7. O miejscu w pierwszej trójce zadecydował jeden PUNKT! Emocje były do ostatniej konkurencji. Honorowe „pierwsze miejsce” od końca zajęła załoga nr 1 „Babcia i wnuki”.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny sprawiliśmy Państwu ogromną frajdę i miło spędziliście z nami czas. Już dziś zachęcamy abyście zaprosili swoich znajomych do udziału w następnej edycji naszej zabawy i uświetnili swoją obecnością to wydarzenie. ZAPRASZAMY ZA ROK NA JUBILEUSZOWY 20 RAJD SZLAKIEM BOBRÓW.


TABELA WYNIKÓW

FOTO RELACJA Z RAJDU "RAZ NA WODZIE, RAZ POD WODĄ"XVIII Rodzinny Rajd Samochodowy Turystyczno - Nawigacyjny Szlakiem Bobrów W ŚWIECIE GIER I ZABAW - Krótka Relacja


obrazek
16 czerwca 2018r. Skwierzyna po raz 18 miała okazję gościć start Rodzinnego Rajdu Turystyczno – Nawigacyjnego „Szlakiem Bobrów” w tym roku pod hasłem „W ŚWIECIE GIER I ZABAW”. Za sprawą organizatorów: Skwierzyńskiej Sekcji Cyklistów, Kuźni Inicjatyw Społecznych „Awangarda”, Gminy Skwierzyna, Komputerowemu Studiu Grafiki Wojciech Lis, Cechowi Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Bankowi Spółdzielczemu w Santoku uczestnicy mieli okazję poznać i przypomnieć sobie różne rodzaje gier i zabaw – tych współczesnych oraz tych trochę starszych, pamiętających podwórka i osiedlowe trzepaki.

Na starcie Rajdu zameldowało się 18 załóg, czyli ok. 100 uczestników, którzy przebrali się nawiązując do klasycznych gier komputerowych, planszowych oraz nieśmiertelnych szachów czy klocków lego. Nie zabrakło także kreatywnego podejścia do hasła przewodniego i dzięki temu mogliśmy podziwiać załogę „50 twarzy bobra”, nawiązującą do zabaw dla dorosłych.

Organizatorzy w tegorocznej edycji Rajdu postanowili sprawdzić uczestników w jeździe tandemem, czy układaniu puzzli. Nie zabrakło także nawiązań do gier kojarzonych z konsolami telewizyjnymi, czyli tetrisem czy strzelaniem do kaczek z nietypowego „działa”. Załogi zależnie od wieku przypomniały sobie lub poznały kilka gier podwórkowych, w tym „Szubiaka”, Grę w kapsle, „Zośkę”, „Pikera” czy rysowanego kredą na asfalcie „chłopa”.

Na trasie Rajdu uczestnicy mieli okazję zawitać na lotnisko w Lipkach Wielkich, gdzie stacjonują samoloty gaśnicze „Dromader”. Ponadto załogi odwiedziły przepiękny kościół w Lipkach Małych, sprawdziły swoją wiedzę w Muzeum Drogownictwa a także mierzyły i podziwiały okazałe dęby, będące pomnikami przyrody.

W XVIII edycji Rajdu „Szlakiem Bobrów” zwycięzcą okazała się załoga nr 14 „SZACH MAT”, która uzyskała najwięcej punktów spośród wszystkich drużyn biorących udział w imprezie. Drugie miejsce przypadło w udziale załodze nr 10 „PACMAN TEAM”. Ostatnie miejsce na „pudle” zajęła ekipa nr 2 „50 TWARZY BOBRA”. W tym roku o miejscu na podium decydowały dosłownie pojedyncze punkty: Zwycięzcy wygrali co prawda osiągając przewagę 8 punktów na drugą ekipą, ale pomiędzy 2 i 3 miejscem były 2 punkty różnicy, a pomiędzy 3 i 4 zaledwie 1 punkt decydował o kolejności.

Szczególne gratulacje należą się także załodze nr 19 „KACMAN”, która w swoim debiucie w naszym rajdzie zdobyła statuetkę za najlepsze przebranie. Uczestnicy postanowili ożywić komputerowego PACMANA, ściganego przez ogromne kolorowe duchy. Było to przebranie, które najbardziej przypadło do gustu sędziom i pozwoliło wygrać w tej kategorii.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny sprawiliśmy Państwu ogromną frajdę i miło spędziliście z nami czas. Już dziś zachęcamy abyście zaprosili swoich znajomych do udziału w następnej edycji naszej zabawy i uświetnili swoją obecnością to wydarzenie.


TABELA WYNIKÓW

FOTO RELACJA Z RAJDU "W ŚWIECIE GIER I ZABAW"

XVII Rodzinny Rajd Samochodowy Turystyczno - Nawigacyjny Szlakiem Bobrów RAJD PRZED NASZĄ ERĄ - KRÓTKA RELACJA


obrazek
3 czerwca 2017r. Skwierzyna po raz 17 miała okazję gościć start Rodzinnego Rajdu Turystyczno – Nawigacyjnego „Szlakiem Bobrów” w tym roku pod hasłem „PRZED NASZĄ ERĄ”. Dzięki Skwierzyńskiej Sekcji Cyklistów, Cechowi Rzemieślników i Przedsiębiorców, Gminie Skwierzyna, Komputerowemu Studiu Grafiki Wojciech Lis, firmom ANHOL oraz ALGRAF mogliśmy przeżywać podróż w czasie do ery prehistorycznej. Hasło pozwalało uczestnikom na zaczerpnięcie fascynacji i inspiracji z czasów od prehistorycznych dinozaurów i praludzi aż po starożytną Grecję, Rzym czy Egipt.

Na starcie Rajdu stawiły się 22 załogi, czyli ok. 100 uczestników. Wśród przebrań uczestników dominowali jaskiniowcy, Flinstone’owie czy greckie boginie. Mieliśmy także rzymskie rydwany, Cezara we własnej osobie a nawet „Pantofelki”, gdzieś z początków ewolucji.

Konkurencje jakie zaserwowali organizatorzy polegały najczęściej na spotkaniu z problemami z jakimi radzić musieli sobie ludzie w starożytności czy czasach prehistorycznych. Dzięki temu uczestnicy musieli zmierzyć się z rozpalaniem ognia za pomocą krzesiwa, z toczeniem głazu czy jazdą samochodem samego Freda Flinstone’a. Ponadto załogi musiały zmierzyć się z nieszczelnym starożytnym akweduktem przenosić wodę w lektyce a dzięki uprzejmości naszego najmłodszego sędziego (Aleksandra) miały bardzo trudny test z paleontologii. Oprócz tego na trasie tegorocznego Rajdu do zobaczenia było wnętrze Elektrowni Wodnej w Bledzewie, Muzeum Leśnictwa w Dobrojewie oraz Muzeum sprzętu militarnego „Atena” w Skwierzynie.

W tym roku na trasie rajdu organizatorzy pokazali uczestnikom „góry” oddalone zaledwie 25km od Skwierzyny (miejscowość Górki niedaleko Santoka). Oprócz tego przejechaliśmy przez Gościnowo, Santok, Dobrojewo. Dzięki uprzejmości Spółdzielni Socjalnej „Odkrywamy Lubuskie” zorganizowany został półmetek dla załóg rajdu w „PITSTOPIE” Punkcie Informacji Turystycznej przed Trzebiszewem na „starej drodze” do Gorzowa Wlkp. Impreza miała także wymiar edukacyjny poprzez tablice informacyjne ustawione na parkingach leśnych lub w odwiedzanych miejscowościach.

W XVII edycji Rajdu „Szlakiem Bobrów” zwycięzcą okazała się załoga nr 3 – „DRUŻYNA BACHUSA”, której kapitanem był Janusz Dąbrowski. Drużyna uzyskała najwięcej punktów spośród wszystkich ekip biorących udział w imprezie. Drugie miejsce przypadło w udziale załodze nr 5 – „Flinstone-owie”, z kapitanem Katarzyną Koperwas. Ostatnie miejsce na „pudle” zajęła ekipa nr 17 pod przewodnictwem Piotra Kucza, która jednocześnie wygrała statuetkę za najlepsze przebranie. Ich pomysł na rodzinę Flinstone-ów wraz z pojazdem Freda zrobił przeogromne wrażenie na sędziach oraz innych uczestnikach.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i zapraszamy za rok na kolejny Rajd. Możecie Państwo liczyć na kolejny zwariowany temat i wymagające konkurencje. To dzięki Wam uczestnikom każdego roku możemy nieskromnie chwalić się tytułem najbardziej kolorowej i zwariowanej imprezy w okolicy. Bądźcie z nami i do zobaczenia.

FOTO RELACJA Z RAJDU "PRZED NASZĄ ERĄ"

TABELA WYNIKÓW

XVI Rodzinny Rajd Samochodowy Turystyczno - Nawigacyjny Szlakiem Bobrów RAJD SUPERBOHATERÓW - KRÓTKA RELACJA4 czerwca 2016r. Skwierzyna stała się na moment siedzibą Superbohaterów. A to za sprawą Skwierzyńskiej Sekcji Cyklistów, która wraz z Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców, Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych Obra - Warta, Gminą Skwierzyna oraz Komputerowym Studio Grafiki Wojciech Lis zorganizowali XVI Rodzinny Rajd Turystyczno – Nawigacyjny „Szlakiem Bobrów”. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Rajd Superbohaterów” nawiązującym głównie do komiksowych herosów. Niemniej jednak nie zabrakło odniesień i akcentów „superbohaterów” w innych mniej oczywistych skojarzeniach.

Na starcie Rajdu stawiło się 25 załóg, czyli ok. 120 uczestników. Rozumienie superbohaterów przez Skwierzyniaków i Gości okazało się bardzo różnorodne. Gościliśmy ekipę czołgu „Rudego 102” (oczywiście z psem), Batmanów, Supermanów (także jako sędziwych staruszków), Kapitana Amerykę, Jokera, Kobiety Koty, Pogromców Duchów oraz Bohaterów Domu. W walce o najlepsze przebranie i statuetkę Prezesa Skwierzyńskiej Sekcji Cyklistów wyróżniły się ekipy „Gallów”, „Supermamy” oraz Skwierzyndżersi. W tym szalenie wyrównanym pojedynku dosłownie o włos najlepsi okazali się członkowie załogi nr 13 – Skwierzyndżersi. Team stanowiły takie postacie jak: Super Pasztet, SuperBóbr, Generał „Działko” oraz Doktor „Śmigło” odwołujące się do znanych skwierzyńskich osób lub marek.

Konkurencje jakie zaserwowali organizatorzy polegały najczęściej na odnalezieniu w sobie cząstki superbohatera. Na początek należało wykazać się siłą porównywalną z komiksowym Hulkiem i przeciągnąć samochód na linie (nie byle jaki bo Fiata 126p – ukłon od organizatorów dla p. Sebastiana Sieńko za udostępnienie pojazdu). Na dalszych etapach trasy była wspinaczka po pajęczynie Spidermana, Ujarzmienie elektryczności w „Labiryncie pod napięciem” czy Wyścig na tarczy Kapitana Ameryki. Ponadto należało rozpoznać superbohaterów po muzyce towarzyszącej im w ekranizacjach filmowych, pokazać ich atrybuty w odmianie kalamburów czy ustrzelić Goliata z procy. Trasę rajdu uzupełniały konkurencje bezsędziowskie związane z miejscami, które odwiedzili uczestnicy.

Dzięki uprzejmości Nadleśnictw Skwierzyna, Trzciel oraz Międzyrzecz trasę rajdu mogliśmy poprowadzić urokliwymi zakątkami lasów nieopodal Skwierzyny, Pszczewa czy Międzyrzecza. Impreza miała także wymiar edukacyjny poprzez liczne tablice ustawiane przez wspomniane Nadleśnictwa przy uczęszczany trasach turystycznych. Ogromne podziękowania należą się Centrum Strzeleckiemu „Nietoperek” p. Andrzejowi i Katarzynie Chylińskim za profesjonalne przygotowanie i udostępnienie miejsca pod zakończenie Rajdu (http://strzelnicanietoperek.pl).

W XVI edycji Rajdu „Szlakiem Bobrów” zwycięzcą okazała się załoga nr 11 – „GALLOWIE”, którzy uzyskali najwięcej punktów spośród wszystkich drużyn biorących udział w imprezie. Kpaitanem drużyny był p. Mateusz Raniś. Drugie miejsce przypadło w udziale załodze nr 8 – „SUPERMARIO”, pod przewodnictwem p. Tomasza Popyk. Ostatnie miejsce na „pudle” zajęła ekipa nr 7 – „SUPERMAMY”, której kapitanem była p. Woś Patrycja.

FOTO RELACJA Z "RAJDU SUPERBOHATERÓW"

TABELA WYNIKÓW

UWAGA!!!

Jeśli macie Fajne zdjęcia, którymi chcecie się podzielić z innymi uczestnikami - wyślijcie je nam na adres e-mail: rajdbobrow@gmail.com lub umieśćcie na naszej tablicy na facebooku :)

Tradycyjnie także dziękujemy naszym przyjaciołom bez których ten Rajd nie mógłby się odbyć

obrazekXV Rodzinny Rajd Samochodowy Turystyczno - Nawigacyjny Szlakiem Bobrów RAZ W "MUNDURZE"
KRÓTKA RELACJAW sobotę 13 czerwca skwierzyński rynek został totalnie „umundurowany”. A to wszystko za sprawą XV edycji Samochodowego Rajdu „Szlakiem Bobrów” organizowanego przez Skwierzyńską Sekcję Cyklistów, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, Urząd Miejski w Skwierzynie, Komputerowe Studio Grafiki Wojciech Lis , Bank Spółdzielczy Santok oraz Ośrodek Wypoczynkowy STILON w Lubniewicach. W tym roku w rajdzie pod hasłem RAZ W „MUNDURZE” wzięły udział 32 drużyny, które w pełni umundurowane wyruszyły w trasę, w trakcie której mieli okazję podziwiać piękno okolicznych terenów i nieznane zakątki ziemi lubuskiej. W tegorocznych strojach dominowały mundury wojskowe, ale nie zabrakło na starcie także: policjantów, lekarzy, pielęgniarek, sprzątaczek, brytyjskich grenadierów a także późniejszych jednogłośnych zwycięzców nagrody za najlepsze przebranie – ZIEMNIAKÓW W MUNDURKACH . Rajd rozpoczął się tradycyjnie testem z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, a następnie drużyny miały okazję spróbować swoich sił w panowaniu nad pojazdem podczas poślizgu, dzięki wsparciu instruktora z Ośrodka Szkolenia Kierowców "NO STRESS"z Gorzowa Wielkopolskiego.

Trasa rajdu obfitowała w konkurencje nawiązujące do zajęć mundurowych: był sprawdzian dla sił specjalnych, gdzie trzeba było umykać przed laserami z zamkniętymi oczami, codzienność żołnierska – czyli wiązanie obuwia wojskowego, a także sprawdzian ze znajomości broni czy strzelanie, przygotowane przez Centrum Strzeleckie Nietoperek. Oprócz tego należało się zmierzyć z nartami dwuosobowymi, zasmakować życia górnika i przesypywać węgiel oraz sprawdzić się w roli listonosza, by jak najszybciej dostarczyć listy właściwym adresatom. Ponadto na trasie czekało do odgadnięcia hasło w alfabecie Morse’a i pytania z okolicznych tablic przybliżające załogom historię lub funkcje danych obiektów. W trakcie rajdu oraz na zakończenie nasi przyjaciele z Niemiec przygotowali dla drużyn quiz oraz konkurencję zręcznościową.

Zakończenie imprezy odbyło się dzięki uprzejmości Ośrodka Wypoczynkowego Stilon w Lubniewicach, gdzie rozdano medale i nagrody.

W XV edycji Rajdu „Szlakiem Bobrów” zwyciężyła ekipa nr 31, której kapitanem był Pawlikowski Marek. Drugie miejsce zajęła załoga nr 29 pod przewodnictwem Majki Chylińskiej. Trzecie miejsce przypadło drużynie nr 25 reprezentującej wieloletniego sponsora Rajdu: firmę Algraf ze Skwierzyny, a kapitanem ekipy był Mateusz Karczmarski. Serdecznie gratulujemy!

Zdobywcą nagrody za najlepsze przebranie została trzeci raz z rzędu drużyna nr 3, której kapitanem był Sajkowski Andrzej. Załoga jak co roku zaskoczyła wszystkich kreatywnym podejściem do tematu i przebrała się za ziemniaki w mundurkach, czym zyskała uznanie nie tylko sędziów ale również pozostałych ekip.

Na fotorelację z imprezy zapraszamy poniżej, w zakładce "DOWNLOAD" oraz na nasz profil na Facebooku.

FOTO RELACJA Z Rajdu RAZ W "MUNDURZE"
Dziękujemy sędziom, organizatorom, wszystkim uczestnikom za radość i zaangażowanie oraz naszym sponsorom bez których ta impreza nigdy by nie powstała. Jak głosi nasza dewiza "nikt nic nie musi" dlatego tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że są ludzie którzy co roku chcą.

obrazek obrazek

XIV Rodzinny Rajd Samochodowy Turystyczno - Nawigacyjny Szlakiem Bobrów "W 80 KM DOOKOŁA ŚWIATA"
KRÓTKA RELACJAW sobotę 14 czerwca skwierzyński rynek przez kilka godzin stał się stolicą świata. Chińczycy, Włosi, Arabowie, Indianie, Amerykańscy żołnierze , japońskie gejsze i wielu innych przedstawicieli wszystkich narodów świata postanowiło stawić czoła wyzwaniu. A to wszystko za sprawą XIV edycji Samochodowego Rajdu „Szlakiem Bobrów” w tym roku organizowanego przez Skwierzyńską Sekcję Cyklistów, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, Komputerowe Studio Grafiki Wojciech Lis ,Urząd Miejski w Skwierzynie, Nadleśnictwo Skwierzyna, Nadleśnictwo Międzychód oraz Bank Spółdzielczy Santok.

W tym roku w rajdzie pod hasłem „W 80 kilometrów dookoła świata” wzięło udział 21 drużyn, które wyruszyły w podróż w nieznane. Ekipy zachwyciły wszystkich wspaniałymi strojami oraz misternymi dekoracjami na pojazdach, co zostało docenione przez sędziów. Rajd rozpoczął się testem z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, a następnie drużyny uczestniczyły w nietypowym slalomie z globusem.

Na trasie natomiast wszyscy mogli przekonać się między innymi jak trudno używa się chińskich pałeczek. Uczestnicy musieli również wykazać się znajomością pochodzenia znanych osobistości, miejsc, bajek, marek samochodów. Ponadto trafili z wizytą na dziki zachód, gdzie należało złapać na lasso konia i podkuć go w jak najkrótszym czasie. Nie lada wyzwaniem było również złożenie w całość europejskich puzzli. Największą trudność przysporzyła jednak konkurencja nawiązująca do dzikiej Afryki, polegająca na strzelaniu z łuku do dzika, sztuka ta udała się zaledwie kilku załogom. Oprócz tego na trasie rajdu należało wykazać się znajomością flag, zręcznością w rozdzielaniu różnych typów makaronów oraz sprawdzić się w roli strażaka. Nasi przyjaciele z Niemiec przygotowali kilka podchwytliwych pytań, ale większość załóg poradziła sobie z nimi zaskakująco dobrze. Na mecie trzeba było wcielić się w rolę egzotycznego tragarza i przetransportować na własnej głowie cały worek ziemniaków

W trakcie „Wyprawy dookoła świata” załogi zawitały do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Mokrzecu, prowadzonego przez Nadleśnictwo Międzychód, gdzie oprócz posiłku uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tamtejszym muzeum.

W XIV edycji Rajdu „Szlakiem Bobrów” zwyciężyła ekipa nr 13 w składzie: Seniuk Natalia, Woś Patrycja, Chełstowski Dawid i Chełstwoski Mateusz. Drugie miejsce zajęła załoga nr 10 : Kireńko Elżbieta, Kireńko Stanisław, Kireńko Ksenia, Sajkowski Andrzej, Śniowska Monika, Nowak Daria oraz Krawczyk Bartosz. Trzecie miejsce przypadło debiutującej drużynie nr 11: Kaczmarek Jakub, Ralcewicz Dominika, Kędziora Mateusz i Dubec Michał. Gratulujemy!

Zdobywcą nagrody za najlepsze przebranie została drugi raz z rzędu drużyna nr 10, propagująca w tym roku hasło „Nie dla rasizmu”. Nagrodę- puchar ufundował Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Skwierzynie.

Dziękujemy sędziom, organizatorom, wszystkim uczestnikom za radość i zaangażowanie oraz naszym sponsorom bez których ta impreza nigdy by nie powstała.

obrazek obrazek

"Film TVP 2014"XIII Rajd CZARNY KOT I DZIWNYCH ZDARZEŃ SPLOT
KRÓTKA RELACJAW dniu 15.06.2013 o godz. 8-00 na skwierzyński rynek zajechały załogi XIII Rajdu Bobrów , zorganizowanego przez: Skwierzyńską Sekcję Cyklistów, Urząd Miasta i Gminy Skwierzyna, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, Nadleśnictwo Skwierzyna, Urząd Gminy Deszczno. Na starcie zameldowało się 21 załóg, z których wiele zaprezentowało imponujące przebrania oraz dekoracje pojazdów, ale wszystkich zachwyciły i rozbawiły przybyłe dzidziusie załoga nr 9. Innym też wiele nie brakowało. Tak udekorowane pojazdy zapewne wzbudzały ogromne zainteresowanie innych uczestników ruchu drogowego, kiedy zmierzały na skwierzyński rynek . Po przywitaniu uczestników nastąpiła krótka lekcja jak jeździć po leśnych drogach, a po rozwiązaniu testu z przepisów ruchu drogowego rozegrano pierwszą sędziowską konkurencję : szalony bieg na miotle Baby Jagi pod drabinami. Zebrani widzowie mogli oglądać różne sposoby pokonywania trasy tu wspomnę że prowadzący biegł jak szalony mając zasłonięte oczy a współuczestnik biegu - pasażer był oczyma kierowcy. Już pierwsza konkurencja ubawiła wszystkich setnie. Dalej po starcie trasa prowadziła przez Twierdzielewo, gdzie uczestnicy rozpoznawali zioła znane i nieznane. Kolejną atrakcją Rajdu za Rokitnem była konkurencja nawiązująca do gry „memory”. Miejsce to było pięknym punktem widokowym stąd też pomysł liczenia wież telekomunikacyjnych aby uczestnicy mogli podziwiać rozległe widoki .W Kalsku konkurencja polegająca na złożeniu „rozbitego lustra”, nie było to takie łatwe. W Międzyrzeczu półmetek wiadomo jeść się chce tam nasi przyjaciele przygotowali czarowne specjały „podpłomyki” i zwiedzanie muzeum. Dalej profesjonalnie przygotowane strzały z wiatrówki , kalambury z przysłowiami, zwiedzanie pięknie odnowionego pałacu w Kursku dzięki uprzejmości i gościnności gospodarza obiektu .Tam też nasi zaprzyjaźnieni sędziowie z Niemiec mieli podchwytliwe pytania. Nowa Wieś z pytaniami o przesądach . Sokola Dabrowa z zapałczana łamigłówką, przed metą gwiazdkowa układanka. a na koniec przyszywanie guzika do kominiarskiego płaszcza przy użyciu tylko lewych rąk. Oprócz tego załogi musiały sfotografować znalezione czarne koty, znajdować informacje na tablicach krajoznawczych oraz kolekcjonować znaczniki poukrywane na trasie rajdu. Łącznie zawodnicy mieli do wykonania 9 konkurencji sędziowskich oraz 7 zadań bezsędziowskich. Zabawa trwała do wieczora kiedy to załogi usłyszały Werdykt sędziowski, po podliczeniu punktów za wszystkie zadania. Tegorocznymi zwycięzcami została załoga nr 13 (pechowa? chyba jednak nie!) o dźwięcznej nazwie „Puszka Pandory” w składzie: Ania Czaja, Katarzyna Koperwas, Marek Koperwas, Jakub Nawrot oraz Mateusz Raniś. Drugie miejsce przypadło w udziale debiutantom z Młodzieży Misjonarskiej (załoga nr 12 ) w składzie: Magdalena Kułak, Anna Korostyńska, Piotr Kosk, Paweł Kułak, Krzysztof Jankiewicz oraz Mateusz Kędziora. Ostatnie miejsce na podium zajęła ekipa nr 9 (Niemowlątka) w składzie: Monika Śniowska, Ksenia Kireńko, Elżbieta Kireńko, Andrzej Sajkowski oraz Stanisław Kireńko. Przebranie tej załogi wzbudziło najwięcej emocji zarówno uczestników jak i sędziów oceniających przebrania oraz dekoracje pojazdów i to Oni ze swoim wózkiem dziecięcym z czerwoną kokardką (przeciw zauroczeniu) wygrali dodatkową nagrodę dla najlepiej przebranej załogi Rajdu Bobrów. Serdecznie Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc prosimy wyczekiwać informacji o ewentualnej kolejnej edycji.A tak oto wyglądał w tym roku numer startowy !
RAJD NA SPORTOWO - KRÓTKA RELACJAW dniu 16.06.2012 o godz. 8-00 na skwierzyński rynek zajechały załogi XII Rajdu Bobrów , zorganizowanego przez: Skwierzyńską Sekcję Cyklistów, Urząd Miasta i Gminy Skwierzyna, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, Nadleśnictwo Skwierzyna, Urząd Gminy Deszczno, Bank Spółdzielczy w Santoku. Na starcie zameldowało się 29 załóg, z których wiele zaprezentowało imponujące przebrania oraz dekoracje pojazdów, ale wszystkim zaparło dech kiedy przybyła na swoim mobilu - kajaku załoga nr 25. Konstrukcję doceniło także jury dlatego to oni zostali zwycięzcami za najlepsze przebranie pojazdu i załogi. Innym też wiele nie brakowało, ale pomysł i rozmach załogi z Międzyrzecza zachwycił wszystkich. Tak udekorowane pojazdy zapewne wzbudzały ogromne zainteresowanie innych uczestników ruchu drogowego. Po zjedzeniu pysznego ciasta upieczonego przez Panie z Koła Gospodyń z Trzebiszewa, rozwiązaniu testu z przepisów ruchu drogowego, jeszcze na rynku rozegrano pierwszą sędziowską konkurencję : kręgle. Na korcie Skwierzyńskiego OSIR-u na uczestników czekała konkurencja tenisowa ,a w Bledzewie dosyć specyficzny biathlon przygotowany przez skwierzyńskich miłośników paintball’a - Grupę SOWT. W Chycinie Poznański AWF zorganizował konkurencje kajakową, w Nowej Wsi czekała na uczestników Rajdu rozgrywka w golfa. W Lubniewicach ujeżdżano zamiast narowistego konia – piłkę. Następną konkurencją była stateczna francuska gra boule , która sprawiła uczestnikom niemało frajdy. Dalej oddany rajdowej sprawie mieszkaniec Bernau przygotował sportowy quiz .W Gliniku nad jeziorem były zawody z kołem ratunkowym, a potem przyszedł czas na krótki odpoczynek przy obfitym posiłku zorganizowany przez panie z Koła Gospodyń z Glinika. Najedzeni uczestnicy musieli się zmierzyć w zawodach kolarskich na tandemie .Dalsza trasa prowadziła przez Ciecierzyce, gdzie rozegrano rzuty karne. Kolejną atrakcją Rajdu były strzały z łuku , zwiedzanie muzeum i przeprawa promem w Santoku. Oprócz wymienionych konkurencji punktowanych przez sędziów, na trasie Rajdu uczestnicy napotkali szereg zadań bezsędziowskich: musieli odnaleźć sfotografowane miejsca lub obiekty charakterystyczne, rozwiązywać krzyżówki ,układanki oraz znaleźć odpowiedzi na pytania, często bardzo zagadkowe. Zdjęcia będą pojawiać się na naszym facebooku a już wkrótce cała fotorelacja pojawi się dziale Download.

Do pobrania: Tabela Wyników
O Rajdzie w TVP Gorzów Wlkp.

Uczestnikom do zobaczenia za rok!

WSZYSTKIM KTÓRZY POMOGLI: SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!Wszystkim Sędziom - za to że podarowali swój zapał i czas - Bogusiowi że potrafi skupić wokół swojej skromnej osoby takich zwariowanych oddanych ludzi,wszystkim oddanym sprawie -

WIELKIE DZIĘKI!!!
U Nas Nikt Nic Nie Musi !!


A oto ci, którzy mogli przyjść na ostatnią sędziowską odprawę - pszczoły robotnice naszej imprezy.

SERDECZNE DZIĘKI !!!

Rajd „Szlakiem Bobrów” znany jest z zaskakującej pomysłowości tak organizatorów jak i uczestników. Pojazdy samochodowe i załogi są przedziwnie poprzebierane, bowiem wszystko podporządkowane jest głównemu tematowi rajdu. Każdy chce wygrać, każdy więc podchodzi do hasła w sposób indywidualny. Wygląd i wrażenia artystyczne oceniane są przez jury konkursu. Kolejność startu zależy od czasu zgłoszenia załogi. Już na starcie załogi poddawane są testowi ze znajomości przepisów ruchu drogowego – konkurencja stała, pytania zmienne. Druga konkurencja na starcie jest już niespodzianką, jak zresztą wszystkie pozostałe na trasie przejazdu. Trasę poznają załogi dopiero w momencie wręczenia itenerera, czyli graficznego jej zapisu. Na starcie mieliśmy już jazdę taczką, rikszą, rowerem z 2 kołami przednimi, jazdę w okularach, prawie tak jak po spożyciu alkoholu, a co w 2012 roku? Zobaczymy. Konkurencje na pewno bawią, uczą i zaskakują.


Ocalić od zapomnienia

Przykro nam to stwierdzić, ale planując kolejne rajdy, nie myśleliśmy o prowadzeniu kroniki. A szkoda, gdyż odtworzenie z pamięci 10 lat było dość karkołomne. Pomocne okazały się gazety, Internet i na szczęście zachowane zdjęcia. Na pomysł zapisania i utrwalenia historii 10 rajdów wpadł jeden z organizatorów, Bolesław Olejniczak. Dość długo musiał przekonywać Bogdana Wszołka, niestrudzonego orędownika i dobrego ducha wszystkich rajdów, by te wspomnienia wydać. Ale udało się. Folder, który możecie Państwo pobrać jest oczywiście tylko historią w pigułce, ale uważamy, że warto było. Mamy nadzieję, że za kolejnych 10 lat, w 2021 roku będzie znacznie lepiej, a imprezę organizować będzie ta sama grupa zapaleńców. Zatem – szerokiej drogi i do zobaczenia na kolejnych startach.


Do pobrania: FOLDER

Contact Us | ©2011 Skwierzynska Sekcja Cyklistów | Liczba Odwiedzin: